20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози


Згідно з Указом Президента України від 17 січня 2005 року № 42/2005 введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Цей день встановлений в Україні з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми.
Рожева стрічка – інтернаціональний символ, який використовується організаціями та приватними особами, які підтримують програму боротьби проти раку молочної залози. Вперше вона була введена «Організацією боротьби із раком молочної залози ім. С’юзан Г. Комен». У 1991 році члени організації роздавали рожеві стрічки всім учасникам «Пробігу за зцілення». Чому стрічка саме такого кольору? Тому що рожевий – колір життя, краси та здоров’я, символізує все те, що протилежне раку.

Щороку  в Україні виявляють близько 16 тисяч випадків раку грудей, а хвороба «молодіє», виявляючи себе у все більш ранньому віці. 10 відсотків українських жінок помирають протягом року після встановлення діагнозу «рак молочної залози». Головною причиною цих смертей найчастіше є занедбаність хвороби. Наші жінки занадто пізно звертаються до лікарів. А між тим, вчасно діагностоване захворювання дозволяє повністю позбутися від цієї недуги в 94%.
Планове обстеження у лікаря необхідно проводити жінкам до 40 років не рідше одного разу на рік, а для жінок, старшіх  40 років рекомендовано відвідувати лікаря двічі на рік.  А якщо у вас є підозри щодо стану ваших  грудей, не треба чекати, зверніться до вашого сімейного або дільничного лікаря, гінеколога, який проведе огляд вашіх  грудей і за наявності підозр призначить вам мамографію, УЗД та інші потрібні  обстеження.

Для того, щоб убезпечити себе і виявити хворобу на ранній стадії, слід бути обізнаним в питаннях самодіагностики раку грудей. Існує ряд ознак, які можуть сигналізувати про те, що необхідно негайно звернутися до лікаря.
Зверніть увагу на розмір, форму і чутливість соска. Якщо він став болючим або з нього виділяється рідина, виключаючи грудне молоко, слід звернутися до лікаря.

    Розгляньте шкіру грудей – переконайтеся, що вона в нормальному стані, без будь-яких змін, включаючи розширені пори або вигляд апельсинової кірки.
·        Запалення на шкірі, яке ніяк не загоїться навіть після застосування мазей або антибіотиків, також може вказувати на злоякісну пухлину.
·        Кашель або захриплість, яка не проходить, також є симптомом раку.
·        Слід також звернути увагу на сечовипускання і проблеми з кишечником. Якщо у вас спостерігається тривала діарея або запор, а також якщо є проблеми з сечовипусканням, зверніться до лікаря.
·        Постійна втома, підвищена стомлюваність або відчуття слабкості також може сигналізувати про розвиток пухлини.
·         Зміни у вазі – сильний набір ваги або, навпаки, сильне схуднення без видимих на те причин, повинні привернути вашу увагу і стати причиною відвідування лікаря.
·        Грудка під пахвою – один із симптомів раку грудей. Пам’ятайте, що ракові пухлини можуть перебувати не тільки у молочних залозах, але й у близьких до них місцях.
·        Ще одним симптомом, на яку рідко звертають увагу жінки, є розмір грудей, а саме якщо одна грудь стала менше іншої.
·        Сверблячка, яка не проходить,  може вказувати на скупчення рідини і погану лімфатичну функцію з-за зростання пухлини.
·        Рак молочної залози може викликати болі в спині. Це відбувається з-за зростання пухлини, яка тисне на зв’язки або коли метастазує рак.

Ваше здоров’я залежить від вас самих. Любіть себе – дбайте про своє здоров’я!

 

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *