Хірургічне відділення з урологічними, офтальмологічними і отоларингологічними ліжками та операційним блоком

Хірургічне відділення склалається з хіругічних, урологічних, офтальмологічних та отоларингологічних ліжок.

В структуру відділення входить також операційний блок (4 операційних).

Відділення здійснює  щоденні цілодобові чергування для надання хворим екстреної та невідкладної допомоги за профілем ліжок. Окрім того, у відділенні проходять лікування  хворі,  що госпіталізуються у плановому порядку. Відділення є базою для підготовки лікарів-інтернів.

В оснащенні підрозділу є відеохірургічне та зварювальне обладнання, за допомогою якого впроваджені сучасні ефективні мінімально травматичні оперативні втручання. Очолює відділення кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, голова правління Чернігівського обласного осередку Асоціації хірургів України Василинчук Валерій Володимирович.

Завідувач відділення:

Пінчук Володимир Володимирович, лікар-хірург вищої категорії
Закінчив Одеський медичний інститут в 1993 році за спеціальністю «Лікувальна справа». Нагороджений в 2023 році почесною відзнакою імені академіка Олександра Олександровича Шалімова.

Лікарі:

Василинчук Валерій Володимирович,  кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, лікар-хірург вищої категорії
Закінчив в 1986 році Київський медичний інститут за спеціальністю «Лікувальна справа»

Кир’ян Ігор Миколайович, лікар-уролог вищої  категорії
Закінчив Українську медичну стоматологічну академію в м. Полтава у 2002 році за спеціальністю «Лікувальна справа»

Павлішин Олександр Петрович, лікар-хірург вищої  категорії
Закінчив  Куйбишевський  медичний інститут в  1983 році  за спеціальністю «Лікувальна справа»

 Погибко Олексій Сергійович, лікар-хірург другої категорії
Закінчив  Українську стоматологічну академію в  2015 році  за спеціальністю «Лікувальна справа»

Рубан Володимир Анатолійович, лікар-хірург першої категорії
Закінчив Національний медичний університет ім. акад. О.О.Богомольця  в 2008 році за спеціальністю «Лікувальна справа»

Ячний Олексій Сергійович, лікар-хірург першої категорії
Закінчив  Вінницький  медичний університет ім. М.І.Пирогова  в 2010 році за спеціальністю «Лікувальна справа»

Присяжнюк Юрій Євгенович, лікар-офтальмолог вищої категорії.
Закінчив в 1984 році Вінницький державний  медичний інститут ім.. М.І.Пірогова за спеціальністю «Лікувальна справа»

Дорошенко Тетяна Анатоліївна, лікар-офтальмолог   першої категорії.
Закінчила Київський національний медичний університет в 2001р. за спеціальністю «Лікувальна справа»

Анісімова Катерина Сергіївна, лікар-отоларинголог другої категорії
Закінчила в 2015 році ВДНЗ «Українська медична стоматологічна академія» за спеціальністю «Лікувальна справа»

Цокурова Анастасія Олександрівна, лікар – хірург
Закінчила в 2019 році Харківський національний медичний університет за спеціальністю “Лікувальна справа”

Доманов Євгеній Сергійович, лікар – хірург
Закінчив в 2019 році Одеський національний медичний університет за спеціальністю “Лікувальна справа”

Тел. 60-70-45

Старша сестра медична відділення
Кир’ян Світлана Михайлівна, сестра медична вищої категорії

Старша сестра медична операційного блоку
Райська Наталія Григорівна, сестра медична вищої категорії

Щорічно у відділенні проходять лікування більше 1700 пацієнтів з різною хірургічною патологією, виконується більше 1000 оперативних втручань.

Лікарі відділення мають досвід проведення основних видів хірургічних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці (зашивання виразки, екстрадуоденізації виразки, мостовиної та сегментарної дуоденопластики, ваготомій, резекційних методів лікування). Виконують основний спектр  хірургічних операцій на кишківнику (від ентерозізу до резекційних методів). Надають хірургічну допомогу за життєвими показаннями пацієнтам з травматичними ураженнями органів черевної, грудної порожнин та позаочеревинного простору. Проводять операції при патологічних ураженнях жовчовивідної системи (найбільш поширені відновні та реконструктивні операції). Здійснюють хірургічну корекцію вентральних гриж різної локалізації, у т.ч. із використанням алотрансплантатів. Застосовують зовнішні та внутрішні дренажі при захворюваннях підшлункової залози. Володіють методами відеохірургічних операцій при жовчно – кам’яній хворобі та рідинних утвореннях черевної порожнини. Спектр урологічних операцій, що виконується у відділенні, передбачає проведення оперативних втручань при варикоцеле, водянці оболонок яєчка, трансвезікальну одномоментну аденомектомію, пієло- та уретеролітотомію, нефректомію.

По офтальмологічних захворюваннях забезпечується комплексна діагностика зору, проводиться терапевтичне та хірургічне лікування очних захворювань. Так, здійснюється оперативне лікування  катаракти (факоемульсифікація), глаукоми (синустрабекулектомія та синустрабекулостомія, проводиться імплантація клапана «Ахмета») тощо. Забезпечується  діагностика та лікування захворювань сітківки (діабетична ретинопатія, вікова макулодистрофія), запальних та незапальних захворювань ока.

Для проведення мікрохірургічних операцій використовується багатофункціональна система Millenium (Bousch & Lomb), офтальмологічний мікроскоп OPMIVISU – 160 від компанії Carl Zeiss.

По ЛОР захворюваннях  забезпечується діагностика та лікування гострих захворювань вуха, носа, навколоносових пазух, глотки, гортані та їх ускладнення, невідкладна допомога при травмах вуха, горла і носа (в межах вторинного рівня надання медичної допомоги). Проводиться лікування гострої і хронічної сенсоневральної приглухуватості, хвороби Меньєра та інших вестибулярних дисфункцій, інших незапальних захворювань ЛОР – органів.

Виконуються операції на лімфоглотковому кільці (тонзилектомія, аденотомія), розтин і дренування абсцесів глотки, гортані і шиї,  класичні сануючі операції на навколоносових пазухах, функціонально-реконструктивні операції на зовнішньому носі і носовий перетинці;  підслизова резекція носової перетинки, септопластика, поліпотомія, поліпоетмоїдектомія, ендоскопічні операції на приносових пазухах і порожнині носа, сануючі ендоуральні операції при гнійних середніх отитах; тимпанотомія (шунтування) при секреторних отитах; бужування стравоходу після хімічних опіків, а також гортані при склеромі; підслизова вазотомія; трахеотомія.