31 травня – Всесвітній день без тютюну

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем ​​без тютюну (World No Tobacco Day), який сьогодні входить в систему всесвітніх і міжнародних днів ООН

Куріння скорочує життя на 5 років, а також підвищує рівень ризику:

– раку легенів – у 20-30 разів (у членів сімей курців – на 20-70%);

– раптової смерті – у 3-5 разів;

– інфаркту міокарда – у 3 рази;

– ускладнень вагітності, передчасних пологів, мертвонароджень, народження дитини з гіпотрофією – на 30-50%.

Паління перетворює легені людини на попіл. Людина, яка викурює пачку сигарет на день, протягом 40 років пропускає через свої легені 250 кг тютюнової смоли!

Чому так важко кинути курити

Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Опитування серед населення різних країн показують, що дві третини курців помилково вважають, що куріння спричиняє невеликий шкоду або взагалі не робить його: мало хто з них хочуть кинути палити і ще менше успішно кинули курити.

Сьогодні ми знаємо про існування ефективних методів лікування, а також про засоби, які вигідно відрізняються нікотин. Вони повинні стати більш широко доступні, їхня вартість повинна знижуватися, щоб курці в усіх країнах могли собі дозволити придбати їх.

Доброю новиною є те, що можна знайти істотні переваги для здоров’я, кинувши палити в будь-якому віці. Ті, хто кинув палити у віці 30-35 років, мають тривалість життя рівну тривалості життя ніколи не палили.

Тому ВООЗ закликає уряди проводити в своїх країнах відповідну політику, спрямовану на зниження споживання тютюну. Наприклад, ввести повну заборону на рекламу, стимулювання продажу й спонсорство тютюну; підвищити податки на тютюнові вироби; проводити в медичних та освітніх установах просвітницькі заходи, що розповідають про шкоду куріння і наслідки, пов’язаних з ним; тощо

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *