Цей день відзначається, щоб привернути увагу суспільства до проблем і потреб найменших та найвразливіших його представників – новонароджених.
З початком воєнних дій на території України загрози для життя немовлят та їхніх батьків зросли. Проте життя триває і в умовах воєнного стану – діти народжуються навіть у бомбосховищах.
Сьогодні новонароджені діти потребують особливого догляду та безпеки. Неонатологи та педіатри не припиняють надавати медичну допомогу немовлятам. Малюків виходжують, оперують, спостерігають за їх розвитком.
На жаль, під час воєнних дій вже не є унікальними випадки, коли діти народжуються у підвалах та інших не призначених для цього місцях без жодної медичної допомоги.
Поради після пологів: як захистити малюка від стресу:
– Після народження дуже важливо покласти дитину на маму, забезпечити контакт «шкіра до шкіри». Це дуже важливо, адже щоб зняти стрес, треба притиснутися до об’єкта безпеки. Таким чином ми повертаємо дитині спокій.
– Важливо спілкуватися з немовлям. Уже в перші хвилини життя діти відрізняють материнський голос від інших, формується здатність визначити таку відстань до матері, яка дає почуття відносної безпеки.
– Немовляті необхідно не менше двох годин перебувати в тілесному контакті з матір’ю. У випадку розлучення немовляти з матір’ю в перші години після народження в майбутньому позначається на його психічному розвитку.
– Найважливішим аспектом здоров’я новонародженого є грудне вигодовування. Грудне молоко зміцнює імунітет дитини, який в умовах тривоги та стресу може бути ослабленим. Крім того, воно є найзручнішим та найбезпечнішим способом годувати дитину. Саме тому в умовах війни надзвичайно важливо не припиняти годувати немовля грудьми.
Чим допомогти мамі з маленькою дитиною. Поради МОЗ:
1.Якщо поруч з вами мешкає жінка, яка наразі залишається сама з дитиною, запропонуйте їй допомогу з доставлення продуктів, питної води, памперсів та інших необхідних речей. Підтримуйте її морально, догляньте малюка, поки жінка подбає про себе.
2.У бомбосховищах можете допомогти їй облаштуватися на більш теплому та тихому місці, подбати про пиття, бажано – тепле. Зважайте, що жінка може соромитися або просто фізично не матиме можливості зробити це з дитиною на руках.
3.Якщо поруч є кілька мам з малюками, їх можна розмістити поруч, щоб вони мали змогу об’єднуватися та підтримувати одна одну.