31 травня – Всесвітній день без тютюну (частина 2)

Всесвітній день без тютюну 2024 року: захистити дітей від втручання тютюнової промисловості

Всесвітній день без тютюну щороку відзначають 31 травня. Цього року ВООЗ та активісти у галузі охорони здоров’я з усього світу знову об’єднають свої зусилля для інформування громадськості про згубний вплив тютюнової індустрії на молодь.
Захистити дітей від втручання тютюнової промисловості
Цього року Всесвітній день без тютюну спрямований на підтримку зусиль, покликаних покласти край появі тютюнових виробів, спеціально орієнтованих на молодь. Він стане для молоді, розробників політики та активістів у сфері боротьби проти тютюну у всьому світі платформою для обговорення цієї проблеми; вони зможуть закликати уряди країн вжити заходів для того, щоб захистити молодих людей від маніпуляцій тютюнової індустрії. За останні роки показники куріння знизилися завдяки неймовірним зусиллям активістів та організацій, які ведуть боротьбу проти тютюну, проте для того, щоб захистити цю вразливу категорію населення, все ж таки потрібні додаткові зусилля.

За даними за 2022 р., у всьому світі тютюн у тій чи іншій формі вживають щонайменше 37 мільйонів молодих людей віком 13–15 років. У Європейському регіоні ВООЗ тютюн використовують 11,5% хлопчиків та 10,1% дівчаток віком від 13 до 15 років (загалом – 4 мільйони осіб).
Чому тютюнова індустрія націлилася на молодь
Для того, щоб зберегти свої багатомільярдні прибутки, тютюнової індустрії необхідно щороку знаходити мільйони нових клієнтів на зміну людям, які вмирають чи кидають палити. І тому вона прагне створювати умови, які б популярності її продукції серед нового покоління; наприклад, тютюнова індустрія зацікавлена в слабких регуляторних заходах, оскільки в цьому випадку її продукція залишається доступною та дешевою. Також вона спеціально створює таку продукцію та застосовує такі рекламні прийоми, які здаються привабливими для дітей та підлітків. Для цього індустрія активно використовує соціальні медіа та стрімінгові платформи.

Деякі вироби, такі як електронні сигарети та нікотинові паучі, швидко набирають популярності серед молоді. За оцінками, у Європейському регіоні у 2022 р. електронні сигарети використовували 12,5% підлітків та лише 2% дорослих. У деяких країнах регіону поширеність використання електронних сигарет серед школярів у 2–3 рази перевищує поширеність куріння звичайних сигарет.

Тютюнова індустрія свідомо продає молодим людям продукцію, що викликає смертельну залежність, і тому з нагоди Всесвітнього дня без тютюну 2024 р. ми закликаємо уряди країн та співтовариство експертів із боротьби проти тютюну захистити нинішнє та майбутні покоління та закликати індустрію до відповідальності за цю причину.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *