31 травня – Всесвітній день без тютюну (частина 1)

Людина з цигаркою — звичне явище, яким на сьогоднішній день нікого не здивуєш. Дивно, що це відбувається в сучасну епоху, коли в більшості людей є вільний доступ до інформації про згубний вплив паління на здоров’я, а ВОЗ повідомляє про мільйони смертей, пов’язаних з цією звичкою. Попри всі перестороги, велика частина курців сподіваються, що недуги їх не торкнуться, та й боротися з нікотиновою залежністю з часом стає тільки складніше.  Щоб привернути увагу людей до небезпеки тютюну та до хвороб, яким цілком можливо запобігти, ВОЗ засновано щорічну подію — Всесвітній день без тютюну, який планета відзначає 31 травня.

Молодь вступає у справу і бере слово
#TobaccoExposed

Тактичні прийоми тютюнової та нікотинової промисловості призводять до формування довічної залежності у молоді

Всесвітній день без тютюну 2024 року дасть можливість сказати своє слово молодим людям, які закликають уряди захистити їх від хижацької тактики маркетингу тютюнових виробів у всьому світі. Тютюнова промисловість вибрала своєю метою молодь для отримання довічного прибутку, викликаючи нову хвилю залежності. Показники вживання електронних сигарет серед дітей у всіх регіонах є вищими, ніж серед дорослих. Згідно з оцінками, 37 мільйонів молодих людей у ​​віці 13-15 років у всьому світі вживають тютюн.

Cьогодні — саме той день, коли можна змінити життя на користь власного здоров’я – у  світі відзначають Всесвітній день без тютюну.

Започатковано цей день задля популяризації  здорового способу життя, користі чистого повітря, звільнення від тютюнового диму.

Якщо курці не змінюватимуть свого способу життя, то безрезультатними будуть будь-які державні програми боротьби з серцево-судинними захворюваннями та хворобами легенів. Тютюнопаління, зокрема й пасивне, удвічі збільшує  ризик виникнення інфаркту міокарда , у  п’ять разів частіше спостерігаються випадки раптової смерті. Також курців супроводжує негативна тенденція  виникнення інсультів, захворювання ниркових артерій, атеросклерозу нижніх кінцівок і периферичних артерій.

Отруєння тютюном підсилює перебіг будь-якого захворювання, частіше трапляються ускладнення, знижується лікувальний ефект медикаментів,  затягується процес лікування та реабілітації.

Чи ж варто говорити, якої непоправної шкоди завдає собі молодь, яка зі шкільної та студентської лави починає себе труїти.

Існує багато результативних  методів лікування від згубної звички,зокрема й нетрадиційних. Одначе, найсильнішим є затиснута в кулак воля, яка не дозволяє потягтися  за  цигаркою.  Нагородою стане   досить швидке  відновлення організму, поліпшення роботи серцево-судинної та дихальної систем. Тож такий подарунок можна зробити собі вже сьогодні, в переддень літа.

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *