13 жовтня – Всесвітній день хосписів та паліативної допомоги

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі. Щороку в Україні від невиліковних захворювань вмирає півмільйона людей. 85 % хворих помирають вдома, наодинці, страждаючи від болю та депресії, відсутності належного догляду, інших симптомів хвороби, йдуть на той світ удома.
Люди  з невиліковними захворюваннями – є однією з найуразливіших категорій, які більше за всіх вимагають уваги та окремого підходу. Дуже часто невиліковно хворі потрапляють під дію стигми з боку суспільства – позбавлення права жити так як живуть здорові люди, наскільки це можливо.

У Лісабонській декларації проголошено, що кожен має право на гідну смерть.  На жаль, на сьогоднішній день питання надання соціальної, емоційної, духовної та психологічної підтримки, а також медичної допомоги паліативним пацієнтам (невиліковно хворим людям) не є пріоритетним у суспільстві. Розуміння та усвідомлення проблем людей, які мають невиліковні захворювання стане початком реалізації їхніх прав. Проблема розуміння необхідності паліативної допомоги, потреб невиліковно хворих та їхнього сприйняття у суспільстві  позбавлена належної уваги громади Чернігова. Актуальним постало питання інформування широкої аудиторії населення про філософію паліативної допомоги. Мовчанням проблема не вирішується. Хоспісна допомога – це допомога, яка лежить на плечах держави і людей.

Фото з Франківської виставки з портретами пацієнтів хоспісів 

 

Опубліковано у Цікаво знати. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *